Borç Finansmanı Piyasalarında Çalışabileceğiniz Görevler

borç finansmanı

Risk düzeyine bağlı olarak üzerinde çalışmakta olduğunuz borçlanma senetlerinin çeşitleri vardır. Yatırım kalemleri veya önemsiz tahvil olarak adlandırılan menkul kıymetler malumunuzdur.

Borç senetlerinin sınıfları veya çeşitleri farklı olduğundan, bir analist olarak işinizin bir kısmı onlara ne tür borçların güvenlikleri için uygun olacağını bildirmektir.

Örneğin, şirket, bir kaldıraçlı satın alma işlemi yapıyorsa, genellikle daha yüksek getirili borçlanma senetleri türlerini önerirsiniz. Tenor, müşterinizin kapasitesine bağlı olacaktır, ancak büyük olasılıkla, uzun vadeli bir borçlanma senedi olacaktır.

Borç veren tarafın yanında, borç alan şirketin kredi durumuyla ilgili ayrıntılar vermek zorunda kalacaksınız. Göreviniz, borç verenin mümkün olan en iyi seçeneğe yönelebilmesi için objektif bir veri sunmaktır. Dolayısıyla özel mali bilgi taleplerini yerine getirmek zorunda kalacaksınız.

Gerçekten de borçlanma senetleri değil, borç benzeri özelliklere sahip menkul kıymetler ile çalışma konusunda bazı işleri bekleyebilirsiniz. Bunların örnekleri, borçlanma senetlerine dönüştürülmesine izin veren gömülü özelliklere sahip hisse senedi stoklarıdır.

Kredi dağılımlarını yönetmeyi öğreneceksiniz. Kendi şirketinizin hedefleri, borç verenin beklentileri ve borç alanın kapasitesi arasında bir kavşak bulmanız gerekecek.

Ayrıca, yatırım amaçlı borçlanma senetlerinin altında olduğu kaldıraçlı finans sektörüyle de görüşebilirsiniz. Bu hizmet, mali durumu sağlıklı olmayan firmalara yöneliktir.

Borç finansmanı işleri için bankacılarda ihtiyaç duyulan yetenekler:

1. Her şeyden önce, çok yönlü olmanız gerekir. Çalışmak için çok şey var ve bir sürü pazar var. Bir zamanlar zorlu bir son tarih üzerinde çalışıyor olabilirsiniz, o zaman birisi, bir müşteri ya da bir patron arayacaktır.

2. Ayrıca hızlı bir şekilde çalışmalısınız. Borç finansmanında, muhtemelen canlı yayınları veya faiz oranlarının ve menkul kıymet fiyatlarının canlı hareketlerini izleyeceksiniz. Hızlı hareket edebilmek ve hızlı düşünmek, fırsatlara mümkün olan en iyi oranlarda ulaşma imkânı verecektir.

3. Analistlerin ayrıca, müşterilerle uzun vadeli ilişkiler geliştirme becerisine sahip olması beklenmektedir. Borç finansmanı, özellikle büyük olanlar, uzun zaman alır. Bu nedenle, o dönem boyunca, analist uzun süren ve faydalı bir ilişki inşa etmeli ve devam ettirmelidir.

4. Ve son olarak, borç finansmanında yer alan analistlerin, borç finansmanının teknik yönleri hakkında son derece bilgili olmaları beklenmektedir. Bu, makul bir zamanda, genellikle hızlı bir şekilde, yeni kavramlar öğrenme becerisini de içerir. En azından, analist, faiz oranları ve borç güvenlik fiyatları hakkında güçlü bir temel oluşturmalıdır.

Borç finansmanı alanında nasıl iş bulursunuz?

Borç sermaye piyasalarında analist olarak iş bulma, öz sermaye piyasalarında bir analist olarak çalışmakla hemen hemen benzer bir süreçtir. Tek ana fark, iş görüşmelerinde ve testlerdeki sorulardır.

Prospeksiyon, uygulama ve genel süreç açısından süreçler birbirine benzemektedir.

Mülakatta, indirgenmiş nakit akışları veya Brexit’in borç sermaye piyasalarındaki etkisinin derinlemesine analizi vb. pek çok konu hakkında bilgi istenebilir. Konular faiz oranlarına ve borç güvenlik fiyatları ile olan ilişkisine dair sorular içerebilmektedir.

Birçok farklı soru sorulabilir, bu nedenle bankacılık mülakatına ve sorulara ilişkin bir kılavuza ihtiyacınız olacaktır.

Borç Finansmanı’nda kariyer yapmak ister misiniz?

Bu makaleyi okuduktan sonra, borç finansmanı piyasalarının sizin için uygun olduğunu düşünüyor musunuz?

Cevabınız evet ise, o zaman, sizi bekleyen çok iş var. Bankalar, özel sermaye şirketleri ve hedge fonları borç finansmanında iyi kariyerler sağlayacaktır.

Borç finansmanında kendinizi daha iyi bir kariyer için hazırlayabilmeniz için başka bir eğitime ihtiyacınız olduğunu düşünüyor musunuz? O halde finans eğitimleri konusunda uzman kir kuruluştan yardım alabilirsiniz.

“Borç Finansmanı Piyasalarında Çalışabileceğiniz Görevler&rdquo hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir